Přivítejte jaro merino tričky s UV ochranou

Přivítejte jaro merino tričky s UV ochranou

Jaro přichází a s ním i ostré slunce na horách. A to vyžaduje pořádnou UV ochranu! Během pobytu v přírodě nebo při ostrém slunci se nespoléhejte jen na opalovací krém a klobouky se širokou stříškou. Namísto toho zvažte investici do UV-protection merino trička, které je ideální do slunečného počasí. Budete rádi, že jste tak učinili, když při vašich toulkách po horách během jarních dnů pobudete na slunci i osm a více hodin. Podívejme se, proč a jak tato trička fungují.


Merino vs. syntetická vlákna? Přírodě to není jedno.

Merino vs. syntetická vlákna? Přírodě to není jedno.

To, že na merino nedáme dopustiť, je zjavné. V dobe, kedy v obchodoch prevláda oblečenie z pokrokových syntetických materiálov s najvymakanejšími „fičúrkami“, je za naším nadšením pre merino vlnu oveľa viac, než len jej skvelé funkčné vlastnosti. Je to samotná príroda.

Ako outdooroví nadšenci k nej máme blízko, milujeme čas strávený v nej a veríme, že každý z nás je svojím dielom zodpovedný za jej ochranu. A aj preto sme veľkými fanúšikmi merino vlny.  Merino je totiž 100% prírodný a udržateľný materiál.


Udržitelná móda – odpověď na fast fashion

Udržitelná móda – odpověď na fast fashion

Žijeme rychlé, šílené časy. Spousta práce, informací, jídla, oblečení. Hodně všeho. Honíme se, hltáme nové věci, házíme do sebe potraviny a kupujeme stále více oděvů, které vůbec nepotřebujeme, ale chceme je. Neboť je má kolega, soused, souseda, bratr, sestra, tchyně. Jsou hezké, barevné, a hlavně levné. Především levné. Dostupné široké veřejnosti, každý týden nové a neokoukané. Synergie funguje, obchodní řetězce chrlí tuny textilu, ony prodávají, my kupujeme. Všichni jsou spokojeni. Fast fashion, jak se nazývá toto nákupní šílenství, je záležitost zdánlivě výhodná pro všechny zúčastněné strany. Jak pro prodávající, tak pro kupující.