Merino

4 věci, které musí mít každý merino nadšenec

4 věci, které musí mít každý merino nadšenec

Pokud jste fanouškem merino vlny, víte, že se jedná o jedno z nejkvalitnějších a nejuniverzálnějších textilních vláken na světě. Oblečení vyrobené z merino vlny má řadu výhod, včetně měkkosti, tepelně-izolačních vlastností a odolnosti proti nepříjemnému zápachu a mnoho jiných. Rozhodnete-li se investovat do merino oblečení, měli byste mít v šatníku několik nezbytných kousků, které vám poskytnou maximální komfort a pohodlí. V tomto článku se podíváme na 4 věci, které musí mít v šatníku každý merino nadšenec.


Jak si vybrat perfektní přechodnou bundu pro jarní turistiku

Jak si vybrat perfektní přechodnou bundu pro jarní turistiku

Jaro je v plném proudu. Už nemusíme chodit ven v těžkých zimních bundách, ale stále musíme být připraveni na chladnější počasí, zejména při turistice v horách. Přechodné bundy vám poskytnou potřebné teplo bez zbytečné objemnosti. V tomto článku vám poradíme, na co si dát pozor při výběru přechodné bundy, abyste se na jarní turistice cítili pohodlně a zároveň byli dostatečně chráněni před nepříznivým počasím.


Přivítejte jaro merino tričky s UV ochranou

Přivítejte jaro merino tričky s UV ochranou

Jaro přichází a s ním i ostré slunce na horách. A to vyžaduje pořádnou UV ochranu! Během pobytu v přírodě nebo při ostrém slunci se nespoléhejte jen na opalovací krém a klobouky se širokou stříškou. Namísto toho zvažte investici do UV-protection merino trička, které je ideální do slunečného počasí. Budete rádi, že jste tak učinili, když při vašich toulkách po horách během jarních dnů pobudete na slunci i osm a více hodin. Podívejme se, proč a jak tato trička fungují.


7 superschopností merino vlny: v čem se ukrývá její síla?

7 superschopností merino vlny: v čem se ukrývá její síla?

Merino vlna je základ všech našich kousků. Proč? Jednoduše proto, že je skvělá a při dobrodružstvích v přírodě, na cestách i ve městě funguje přesně tak, jak potřebuješ. Podrží tě za všech podmínek a tak tě nic neomezuje při tvých zážitcích. Její přirozeným kvalitám se nevyrovná žádné jiné vlákno – přírodní ani syntetické. V čem je její tajemství?


Jak čistit a ošetřovat oblečení z merino vlny

Jak čistit a ošetřovat oblečení z merino vlny

Úžasný materiál, který má své místo v téměř každém šatníku. I to je merino. Díky svým specifickým vlastnostem nezapáchá, nehoří a dokáže se čistit samo. Přesto je někdy nezbytný lidský zásah. Poradíme vám, jak se o merino vlnu postarat, když ji jednou za čas musíte vyprat nebo vyčistit.


Úžasné vlastnosti merino vlny

Úžasné vlastnosti merino vlny

V současnosti se merino vlna stává stále populárnějším přírodním materiálem. Nejen pro pletení svetrů, ale také pro oblečení pro aktivní pobyt v přírodě a už i pro běžné dennodenní nošení. Proč se tomuto tradičnímu materiálu začíná říkat materiál budoucnosti?

doručenie

V rámci ČR

doručení do 24 hod. nebo druhý den

záruka 3 roky

Záruka 3 roky

na zipy YKK

garancia

Garance

vrácení peněz

skladom

Veškeré zboží

skladem