Blog

4 tipy, jak se obléknout na jarní turistiku do každého počasí

4 tipy, jak se obléknout na jarní turistiku do každého počasí

Jarní turistika je oblíbenou aktivitou pro mnoho lidí, kteří si chtějí vychutnat krásy přírody a zároveň si udržovat aktivní životní styl. No během jarních měsíců se počasí může měnit až příliš rychle, což může vést k nepříjemným překvapením, pokud nejsme přiměřeně oblečeni. Tady je pár tipů, jak se na jarní turistiku připravit s merino oblečením, které vám pomůže udržet se v teple, suchu a komfortu, bez ohledu na to, jaké počasí vás zaskočí.


4 věci, které musí mít každý merino nadšenec

4 věci, které musí mít každý merino nadšenec

Pokud jste fanouškem merino vlny, víte, že se jedná o jedno z nejkvalitnějších a nejuniverzálnějších textilních vláken na světě. Oblečení vyrobené z merino vlny má řadu výhod, včetně měkkosti, tepelně-izolačních vlastností a odolnosti proti nepříjemnému zápachu a mnoho jiných. Rozhodnete-li se investovat do merino oblečení, měli byste mít v šatníku několik nezbytných kousků, které vám poskytnou maximální komfort a pohodlí. V tomto článku se podíváme na 4 věci, které musí mít v šatníku každý merino nadšenec.


Jak si vybrat perfektní přechodnou bundu pro jarní turistiku

Jak si vybrat perfektní přechodnou bundu pro jarní turistiku

Jaro je v plném proudu. Už nemusíme chodit ven v těžkých zimních bundách, ale stále musíme být připraveni na chladnější počasí, zejména při turistice v horách. Přechodné bundy vám poskytnou potřebné teplo bez zbytečné objemnosti. V tomto článku vám poradíme, na co si dát pozor při výběru přechodné bundy, abyste se na jarní turistice cítili pohodlně a zároveň byli dostatečně chráněni před nepříznivým počasím.


Přivítejte jaro merino tričky s UV ochranou

Přivítejte jaro merino tričky s UV ochranou

Jaro přichází a s ním i ostré slunce na horách. A to vyžaduje pořádnou UV ochranu! Během pobytu v přírodě nebo při ostrém slunci se nespoléhejte jen na opalovací krém a klobouky se širokou stříškou. Namísto toho zvažte investici do UV-protection merino trička, které je ideální do slunečného počasí. Budete rádi, že jste tak učinili, když při vašich toulkách po horách během jarních dnů pobudete na slunci i osm a více hodin. Podívejme se, proč a jak tato trička fungují.


Soňa Kopčoková: recenze na Black hill outdoor

Soňa Kopčoková: recenze na Black hill outdoor

Merino vlna. Tento materiál znám už déle. O vlastnostech merino vlny jsem si nejprve nastudovala a později jsem výrobky z merino vlny vyzkoušela i sama na sobě. Proto bych vám ráda přiblížila mé zkušenosti s tímto populárním materiálem.


Objevte svět telemarkového lyžování

Objevte svět telemarkového lyžování

Už máte dost tradičního lyžování a hledáte novou výzvu k zimě? Pokud ano, určitě byste měli vyzkoušet telemarkový styl lyžování! Telemarkové lyžování je alpský sport, který kombinuje sjezdové lyžování se severským stylem. Je to skvělý způsob, jak přidat další vrstvu složitosti a vzrušení do vašeho lyžařského zážitku. Pojďme společně prozkoumat, v čem přesně je telemarkový styl lyžování jedinečný.


7 superschopností merino vlny: v čem se ukrývá její síla?

7 superschopností merino vlny: v čem se ukrývá její síla?

Merino vlna je základ všech našich kousků. Proč? Jednoduše proto, že je skvělá a při dobrodružstvích v přírodě, na cestách i ve městě funguje přesně tak, jak potřebuješ. Podrží tě za všech podmínek a tak tě nic neomezuje při tvých zážitcích. Její přirozeným kvalitám se nevyrovná žádné jiné vlákno – přírodní ani syntetické. V čem je její tajemství?


Na co myslet při plánování zimní turistiky

Na co myslet při plánování zimní turistiky

Hory není třeba nikdy podceňovat a v zimě to platí dvojnásob. Základem je dobrá příprava. Ta se totiž nepostará jen o příjemné zážitky, ale občas zachrání i zdraví, či dokonce život. Navzdory náročnějším podmínkám a možná o něco těžšímu batohu má však turistika v zimě nepopiratelné kouzlo a začíná jí holdovat stále více lidí.


Merino vs. syntetická vlákna? Přírodě to není jedno.

Merino vs. syntetická vlákna? Přírodě to není jedno.

To, že na merino nedáme dopustiť, je zjavné. V dobe, kedy v obchodoch prevláda oblečenie z pokrokových syntetických materiálov s najvymakanejšími „fičúrkami“, je za naším nadšením pre merino vlnu oveľa viac, než len jej skvelé funkčné vlastnosti. Je to samotná príroda.

Ako outdooroví nadšenci k nej máme blízko, milujeme čas strávený v nej a veríme, že každý z nás je svojím dielom zodpovedný za jej ochranu. A aj preto sme veľkými fanúšikmi merino vlny.  Merino je totiž 100% prírodný a udržateľný materiál.


Udržitelná móda – odpověď na fast fashion

Udržitelná móda – odpověď na fast fashion

Žijeme rychlé, šílené časy. Spousta práce, informací, jídla, oblečení. Hodně všeho. Honíme se, hltáme nové věci, házíme do sebe potraviny a kupujeme stále více oděvů, které vůbec nepotřebujeme, ale chceme je. Neboť je má kolega, soused, souseda, bratr, sestra, tchyně. Jsou hezké, barevné, a hlavně levné. Především levné. Dostupné široké veřejnosti, každý týden nové a neokoukané. Synergie funguje, obchodní řetězce chrlí tuny textilu, ony prodávají, my kupujeme. Všichni jsou spokojeni. Fast fashion, jak se nazývá toto nákupní šílenství, je záležitost zdánlivě výhodná pro všechny zúčastněné strany. Jak pro prodávající, tak pro kupující.

Dále
doručenie

V rámci ČR

doručení do 24 hod. nebo druhý den

záruka 3 roky

Záruka 3 roky

na zipy YKK

garancia

Garance

vrácení peněz

skladom

Veškeré zboží

skladem