Přivítejte jaro merino tričky s UV ochranou

Přivítejte jaro merino tričky s UV ochranou

Jaro přichází a s ním i ostré slunce na horách. A to vyžaduje pořádnou UV ochranu! Během pobytu v přírodě nebo při ostrém slunci se nespoléhejte jen na opalovací krém a klobouky se širokou stříškou. Namísto toho zvažte investici do UV-protection merino trička, které je ideální do slunečného počasí. Budete rádi, že jste tak učinili, když při vašich toulkách po horách během jarních dnů pobudete na slunci i osm a více hodin. Podívejme se, proč a jak tato trička fungují.


Soňa Kopčoková: recenze na Black hill outdoor

Soňa Kopčoková: recenze na Black hill outdoor

Merino vlna. Tento materiál znám už déle. O vlastnostech merino vlny jsem si nejprve nastudovala a později jsem výrobky z merino vlny vyzkoušela i sama na sobě. Proto bych vám ráda přiblížila mé zkušenosti s tímto populárním materiálem.


Objevte svět telemarkového lyžování

Objevte svět telemarkového lyžování

Už máte dost tradičního lyžování a hledáte novou výzvu k zimě? Pokud ano, určitě byste měli vyzkoušet telemarkový styl lyžování! Telemarkové lyžování je alpský sport, který kombinuje sjezdové lyžování se severským stylem. Je to skvělý způsob, jak přidat další vrstvu složitosti a vzrušení do vašeho lyžařského zážitku. Pojďme společně prozkoumat, v čem přesně je telemarkový styl lyžování jedinečný.


7 superschopností merino vlny: v čem se ukrývá její síla?

7 superschopností merino vlny: v čem se ukrývá její síla?

Merino vlna je základ všech našich kousků. Proč? Jednoduše proto, že je skvělá a při dobrodružstvích v přírodě, na cestách i ve městě funguje přesně tak, jak potřebuješ. Podrží tě za všech podmínek a tak tě nic neomezuje při tvých zážitcích. Její přirozeným kvalitám se nevyrovná žádné jiné vlákno – přírodní ani syntetické. V čem je její tajemství?


Na co myslet při plánování zimní turistiky

Na co myslet při plánování zimní turistiky

Hory není třeba nikdy podceňovat a v zimě to platí dvojnásob. Základem je dobrá příprava. Ta se totiž nepostará jen o příjemné zážitky, ale občas zachrání i zdraví, či dokonce život. Navzdory náročnějším podmínkám a možná o něco těžšímu batohu má však turistika v zimě nepopiratelné kouzlo a začíná jí holdovat stále více lidí.


Merino vs. syntetická vlákna? Přírodě to není jedno.

Merino vs. syntetická vlákna? Přírodě to není jedno.

To, že na merino nedáme dopustiť, je zjavné. V dobe, kedy v obchodoch prevláda oblečenie z pokrokových syntetických materiálov s najvymakanejšími „fičúrkami“, je za naším nadšením pre merino vlnu oveľa viac, než len jej skvelé funkčné vlastnosti. Je to samotná príroda.

Ako outdooroví nadšenci k nej máme blízko, milujeme čas strávený v nej a veríme, že každý z nás je svojím dielom zodpovedný za jej ochranu. A aj preto sme veľkými fanúšikmi merino vlny.  Merino je totiž 100% prírodný a udržateľný materiál.


Udržitelná móda – odpověď na fast fashion

Udržitelná móda – odpověď na fast fashion

Žijeme rychlé, šílené časy. Spousta práce, informací, jídla, oblečení. Hodně všeho. Honíme se, hltáme nové věci, házíme do sebe potraviny a kupujeme stále více oděvů, které vůbec nepotřebujeme, ale chceme je. Neboť je má kolega, soused, souseda, bratr, sestra, tchyně. Jsou hezké, barevné, a hlavně levné. Především levné. Dostupné široké veřejnosti, každý týden nové a neokoukané. Synergie funguje, obchodní řetězce chrlí tuny textilu, ony prodávají, my kupujeme. Všichni jsou spokojeni. Fast fashion, jak se nazývá toto nákupní šílenství, je záležitost zdánlivě výhodná pro všechny zúčastněné strany. Jak pro prodávající, tak pro kupující.


Jak čistit a ošetřovat oblečení z merino vlny

Jak čistit a ošetřovat oblečení z merino vlny

Úžasný materiál, který má své místo v téměř každém šatníku. I to je merino. Díky svým specifickým vlastnostem nezapáchá, nehoří a dokáže se čistit samo. Přesto je někdy nezbytný lidský zásah. Poradíme vám, jak se o merino vlnu postarat, když ji jednou za čas musíte vyprat nebo vyčistit.


Úžasné vlastnosti merino vlny

Úžasné vlastnosti merino vlny

V současnosti se merino vlna stává stále populárnějším přírodním materiálem. Nejen pro pletení svetrů, ale také pro oblečení pro aktivní pobyt v přírodě a už i pro běžné dennodenní nošení. Proč se tomuto tradičnímu materiálu začíná říkat materiál budoucnosti?