Přivítejte jaro merino tričky s UV ochranou

Jaro přichází a s ním i ostré slunce na horách. A to vyžaduje pořádnou UV ochranu! Letos se při ochraně před sluncem nespoléhejte jen na opalovací krém a klobouky se širokou stříškou. Namísto toho zvažte investici do UV-protection merino trička, které je ideální do slunečného počasí. Budete rádi, že jste tak učinili, když při vašich toulkách po slovenských horách během jarních dnů pobudete na slunci i osm a více hodin. Podívejme se, proč a jak tato trička fungují.

Přečtěte si také: Soňa Kopčoková: recenze na Black hill outdoor

Přirozená ochrana

Trička z merino vlny poskytují vynikající ochranu před slunečním ultrafialovým zářením díky jedinečnému způsobu, jakým merino vlákno odráží světlo. Merino vlna má přirozeně vysoký UPF rating 50+, což znamená, že vlákna merino vlny mohou ve skutečnosti odrážet až 97% slunečních paprsků zpět od jejich povrchu, tzn. že tato trička působí jako přirozený opalovací krém. Navíc, na rozdíl od mnoha chemických opalovacích krémů, merino vlna nedráždí citlivou pokožku ani nezpůsobuje žádné alergické reakce díky svým přirozeným vlastnostem. Díky tomu jsou tato trička ideální pro ochranu vaší pokožky, když jste venku a užíváte si teplého počasí.

Regulace teploty

Kromě vynikající ochrany před UV zářením nabízí merino vlna i další velkou výhodu (nejen) při letním nošení: regulaci teploty! Merino vlna vás dokáže udržet v chladu v horkých dnech a v teple v chladných dnech díky své jedinečné schopnosti rychle absorbovat a uvolňovat vlhkost. Navíc, merino vlna je přirozeně antibakteriální a odolná vůči zápachu, takže se nemusíte bát, že byste po dlouhém dni na slunci zapáchali.

Soňa na horách

Odolnost a pohodlí

Konečně, merino trička nabízejí vynikající odolnost a pohodlí v porovnání s jinými typy triček vyrobených z běžné bavlny nebo syntetických materiálů, jako je polyester nebo nylon. Vlákna v merino vlně jsou jemnější než vlákna, která se nacházejí v tradičních bavlněných látkách, díky čemuž jsou pohodlnější a příjemnější k pokožce.

Závěr

Merino trička s přirozenou ochranou proti UV záření jsou nezbytnou součástí šatníku každého outdoorového nadšence, který chce tuto jarní i letní sezónu zůstat chráněn. Jsou lehké, prodyšné, odolné vůči zápachu a nabízejí vynikající ochranu před sluncem – to vše bez obětování pohodlí! Pokud tedy hledáte způsob, jak se tuto sezónu chránit před ostrými slunečními paprsky, zvažte investici do merino trička. Vaše pokožka vám poděkuje!