Jak si vybrat perfektní přechodnou bundu pro jarní turistiku

Jaro je v plném proudu. Už nemusíme chodit ven v těžkých zimních bundách, ale stále musíme být připraveni na chladnější počasí, zejména při turistice v horách. Přechodné bundy vám poskytnou potřebné teplo bez zbytečné objemnosti. V tomto článku vám poradíme, na co si dát pozor při výběru přechodné bundy, abyste se na jarní turistice cítili pohodlně a zároveň byli dostatečně chráněni před nepříznivým počasím.

Přečtěte si také: Přivítejte jaro merino tričky s UV ochranou

Přechodní bunda by měla mít kapuci.

Kapuce je nejlepším přítelem přechodné bundy. Při turistice je kapuce obzvláště užitečná k tomu, aby udržela vaši hlavu v suchu při náhlých výkyvech počasí. Dobrá kapuce by měla pohodlně pasovat na vaši hlavu, aniž by byla příliš těsná nebo volná a měla by mít šňůrkový utahovací systém, který poskytuje dostatek prostoru pro pohyb kolem hlavy bez pocitu sevření popruhy nebo přezkami, které by nepříjemně tlačily.

Pro pohodlné vrstvení je důležitý dobrý střih.

Pokud máte na sobě příliš velkou nebo malou bundu, může být obtížné navrstvit spodní oblečení. Totéž platí i pro kalhoty – jsou-li příliš volné nebo těsné, budete se v nich cítit při pohybu nepříjemně. Speciálně tvarovaný střih našich merino přechodných bund nabízí výbornou pohyblivost těla a rukou, což zajisté oceníte nejen na horách.

Pozor na kapsy!

Kapsy jsou nezbytnou součástí každé bundy, ale přicházejí v různých tvarech a velikostech. Ujistěte se, že kapsy na vaší nové bundě mají správnou velikost pro všechny vaše potřeby. Většina našich merino bund má dvě boční kapsy na zip, jednu náprsní kapsu na zip a dvě vnitřní kapsy, takže všechny potřebné věci a drobnosti si můžete bezpečně uložit.

Závěr

Přechodné bundy jsou nezbytnou součástí každého outdoorového šatníku a lze je použít na vše od turistiky, přes volnočasové aktivity až po cyklistiku. Klíčem k výběru té nejlepší přechodné bundy je najít takovou, která dobře sedí, je prodyšná a odpovídá vašemu stylu. Pokud hledáte něco stylového se spoustou kapes a různými barevnými možnostmi, naše nabídka se vám určitě bude líbit!